هواساز

فن فیلتر باکس
فن فیلتر باکس
۱۱ آذر ۱۳۹۸
هواساز هایژنیک

هواساز

  هواساز دستگاهی است که وظیفه آن تولید هوا در تهویه مطبوع است . هواساز متشکل از چند باکس که شامل باکس اختلاط باکس فیلتر باکس کویل و باکس فن می باشد.
  در هواساز با توجه به نیاز محیط از فیلترهای متنوع و فن های مختلفی استفاده می شود در این دستگاه از تجهیزات کنترلی استفاده می شود که منجر به کنترل دور موتور و اعلان گرفتگی فیلترها اختلاف فشار هوا بین باکس ها دما و رطوبت می شود.

  دسته بندی هواساز ها :

  ۱- هواساز هایژنیک   ۲- هواساز نیمه هایژنیک   ۳- هواساز صنعتی   ۴- مینی هواساز

  اجزای اصلی هواساز :

  A:بدنه : ۱- اسکلت هواساز از جنس پروفیل آلومینیوم هایژنیک آنودایز شده میباشد. ۲- دیواره ها از جنس ورق گالوانیزه و فوم پلی یورتان میباشد که در صورت قرار گیری دستگاه برای محیط های حساس و میکیروبی برای قسمت داخلی دستگاه از ورق استیل ۳۱۶ استفاده میشود.

  B:دمپر : جنس دمپرها آلومینیوم است که در صورت نیاز به موتور مجهز میشوند که وظیفه بالانس جریان هوا را بر عهده دارند.

  c:فیلتراسیون : آلومینیوم فیلتر ، G4 ، F7 ، F9 ، HEPA که مجموع این فیلترها وظیفه از بین بردن ذرات باقطر بزرگ ، متوسط و کمتر از ۰/۳ میکرون را بر عهده دارند .

  D:کویل : از کویل ها در هواساز جهت ایجاد گرمایش و سرمایش استفاده میشود . جنس کویل ها لوله های مسی و پره های آلومینیومی میباشد که بر حسب نیاز در ردیف های گوناگون ساخته میشود.

  E:موتور فن : در دستگاه ها از پلاگ فن (Plug Fan) استفاده میشود که طراحی تیفه پروانه آن به صورت رو به عقب (Back Ward) میباشد که فشار استاتیکی بالایی ایجاد میکند.

  F:تجهیزات کنترلی : ۱- تابلو کنترل که دارای درایور و PLC بوده که موجب کنترل بهینه هواساز میشود. ۲- نمایشگر اختلاف فشار. ۳- سنسورها که در صورت گرفتگی هرکدام از فیلترها فعال شده و باعث اعلام وضعیت نام فیلتر و خاموش کردن دستگاه میشود.

  قیمت دستگاه هواساز